JSPHILO-3-071-4 x LED 16W - White Ceiling Light
Vendor: Eliante by Jainsons Lights
Type: Ceiling Light
Color: White
Holder Type: LED
Dimensions: L:100mm x W:150mm x H:100mm
Tags: Ceiling Light
Description: This White Ceiling Light is built to elevate your space. Mounted flush or semi-flush to the ceiling, this is a decorative fixture for everyday use. Right for bedrooms, corridors, and rooms with limited ceiling height.
| Product Description | Details |
|---|---|
| Body colour | White |
| Height | 100mm |
| Holder type | LED |
| Length | 100mm |
| Meta description | Shop White Ceiling Light — LED, L 100mm, W 150mm, H 100mm. Premium lighting from Jainsons Lights, Delhi. India-wide delivery. |
| Product dimensions in mm | Length:100mmWidth:150mmHeight:100mm |
| Product family | JSPHILO |
| Sku | 3-071-4 x LED 16W |
| Type of item | Ceiling Light |
| Width | 150mm |
- At Jainsons Lights, we are committed to the highest levels of customer experience.
- For any after-sales support Contact +919266929991
- For anything else please feel free to reach out to us. Check our Contact Details
We offer a 7-Day conditional Return & exchange Policy for all products. For more details on the Policies, please refer to the Policy Document You Can click here to initiate for Return