JSPHILO-3-176-1xE27 - Brass & Krinkle Classic Wall Light
Vendor: Eliante by Jainsons Lights
Type: Wall Light
Color: Brass & Krinkle
Holder Type: E27
Dimensions: L:390mm x W:170mm x H:200mm
Tags: Classic Wall Lights, Wall Light, Classical Lights
Description: This Brass & Krinkle Classic Wall Light is built to elevate your space. Curved arms, fluted shades, and antique-style finish bring traditional period charm. For heritage interiors, period homes, and rooms with a traditional feel.
| Product Description | Details |
|---|---|
| Body colour | Brass+Krinkle |
| Height | 200mm |
| Holder type | E27 |
| Length | 390mm |
| Meta description | Shop Brass & Krinkle Classic Wall Light — 1×E27, L 390mm, W 170mm, H 200mm. Premium lighting from Jainsons Lights, Delhi. India-wide delivery. |
| Number of lamp | 1 |
| Product dimensions in mm | 390 x 170 x 200 |
| Product family | JSPHILO |
| Sku | 3-176-1xE27 |
| Type of item | Classic Wall Lights |
| Width | 170mm |
- At Jainsons Lights, we are committed to the highest levels of customer experience.
- For any after-sales support Contact +919266929991
- For anything else please feel free to reach out to us. Check our Contact Details
We offer a 7-Day conditional Return & exchange Policy for all products. For more details on the Policies, please refer to the Policy Document You Can click here to initiate for Return