JSPHILO-3-070-LED-6W - `: Led Wall Light
Vendor: Eliante by Jainsons Lights
Type: Wall Light
Color: `:
Holder Type: LED
Dimensions: L:540mm x W:150mm x H:80mm
Tags: Modern Wall Lights, Wall Light, Contemporary Lights, Led Wall Lights
Description: This `: Led Wall Light is built to elevate your space. Integrated LED design with a slim profile delivers even glow and no bulb to change. Built for contemporary architecture, modern offices, and minimal living spaces.
| Product Description | Details |
|---|---|
| Body colour | `: |
| Height | 80mm |
| Holder type | LED |
| Length | 540mm |
| Meta description | Shop `: Led Wall Light — LED, L 540mm, W 150mm, H 80mm. Premium lighting from Jainsons Lights, Delhi. India-wide delivery. |
| Product dimensions in mm | Length:540mmWidth:150mmHeight:80mm |
| Product family | JSPHILO |
| Sku | 3-070-LED-6W |
| Type of item | Led Wall Lights |
| Width | 150mm |
- At Jainsons Lights, we are committed to the highest levels of customer experience.
- For any after-sales support Contact +919266929991
- For anything else please feel free to reach out to us. Check our Contact Details
We offer a 7-Day conditional Return & exchange Policy for all products. For more details on the Policies, please refer to the Policy Document You Can click here to initiate for Return