JSPHILO-3-083-1 x LED - Led Wall Light
Vendor: Eliante by Jainsons Lights
Type: Wall Light
Holder Type: LED
Dimensions: L:310mm x W:40mm x H:90mm
Tags: Modern Wall Lights, Wall Light, Contemporary Lights, Led Wall Lights
Description: This Led Wall Light is built to elevate your space. Integrated LED design with a slim profile delivers even glow and no bulb to change. Built for contemporary architecture, modern offices, and minimal living spaces.
| Product Description | Details |
|---|---|
| Height | 90mm |
| Holder type | LED |
| Length | 310mm |
| Meta description | Shop Led Wall Light — 1×LED, L 310mm, W 40mm, H 90mm. Premium lighting from Jainsons Lights, Delhi. India-wide delivery. |
| Number of lamp | 1 |
| Product dimensions in mm | Length:310mmWidth:40mmHeight:90mm |
| Product family | JSPHILO |
| Sku | 3-083-1 x LED |
| Type of item | Led Wall Lights |
| Width | 40mm |
- At Jainsons Lights, we are committed to the highest levels of customer experience.
- For any after-sales support Contact +919266929991
- For anything else please feel free to reach out to us. Check our Contact Details
We offer a 7-Day conditional Return & exchange Policy for all products. For more details on the Policies, please refer to the Policy Document You Can click here to initiate for Return