JSPHILO-4-446-1xE27 - Multi colour Modern Hanging Light
Vendor: Eliante by Jainsons Lights
Type: Hanging Light
Color: Multi colour
Holder Type: E27
Dimensions: Dia:140mm x H:380mm
Tags: Modern Hangings, Hanging Light, Contemporary Lights, Modern Hanging Lights
Description: This Multi colour Modern Hanging Light is built to elevate your space. A clean contemporary silhouette with minimal ornament makes this an everyday pendant of choice. Right over a dining table, kitchen island, or as accent lighting in modern spaces.
| Product Description | Details |
|---|---|
| Body colour | Multi colour |
| Dia | 140mm |
| Height | 380mm |
| Holder type | E27 |
| Meta description | Shop Multi colour Modern Hanging Light — 1×E27, Dia 140mm, H 380mm. Premium lighting from Jainsons Lights, Delhi. India-wide delivery. |
| Number of lamp | 1 |
| Product dimensions in mm | Dia:140mmHeight:380mm |
| Product family | JSPHILO |
| Sku | 4-446-1xE27 |
| Type of item | Modern Hanging Lights |
- At Jainsons Lights, we are committed to the highest levels of customer experience.
- For any after-sales support Contact +919266929991
- For anything else please feel free to reach out to us. Check our Contact Details
We offer a 7-Day conditional Return & exchange Policy for all products. For more details on the Policies, please refer to the Policy Document You Can click here to initiate for Return