JSPHILO-4-448-3xE27 - Mesh Luxury Chandelier
Vendor: Eliante by Jainsons Lights
Type: Chandelier
Color: Mesh
Holder Type: E27
Dimensions: Dia:400mm x H:210mm
Tags: Luxury Chandelier, Chandelier
Description: This Mesh Luxury Chandelier is built to elevate your space. It boasts designer-grade decorative elements and a premium finish that command attention. Built to be the focal point of premium villas, hotel-suite-style bedrooms, and grand entrances.
| Product Description | Details |
|---|---|
| Body colour | Mesh |
| Dia | 400mm |
| Height | 210mm |
| Holder type | E27 |
| Meta description | Shop Mesh Luxury Chandelier — 3×E27, Dia 400mm, H 210mm. Premium lighting from Jainsons Lights, Delhi. India-wide delivery. |
| Number of lamp | 3 |
| Product dimensions in mm | Dia:400mmHeight:210mm |
| Product family | JSPHILO |
| Sku | 4-448-3xE27 |
| Type of item | Luxury Chandelier |
- At Jainsons Lights, we are committed to the highest levels of customer experience.
- For any after-sales support Contact +919266929991
- For anything else please feel free to reach out to us. Check our Contact Details
We offer a 7-Day conditional Return & exchange Policy for all products. For more details on the Policies, please refer to the Policy Document You Can click here to initiate for Return