JSPHILO-6-151-16xE14 - `: Crystal Chandelier
Vendor: Eliante by Jainsons Lights
Type: Chandelier
Color: `:
Holder Type: E14
Dimensions: Dia:800mm x H:600mm
Tags: Crystal Chandeliers, Chandelier, Crystal Lights
Description: This `: Crystal Chandelier is built to elevate your space. It showcases cut-crystal facets that disperse light into hundreds of points of brilliance. Perfect as a centerpiece for foyers, dining rooms, and luxury living spaces.
| Product Description | Details |
|---|---|
| Body colour | `: |
| Dia | 800mm |
| Height | 600mm |
| Holder type | E14 |
| Meta description | Shop `: Crystal Chandelier — 16×E14, Dia 800mm, H 600mm. Premium lighting from Jainsons Lights, Delhi. India-wide delivery. |
| Number of lamp | 16 |
| Product dimensions in mm | Dia:800mmHeight:600mm |
| Product family | JSPHILO |
| Sku | 6-151-16xE14 |
| Type of item | Crystal Chandeliers |
- At Jainsons Lights, we are committed to the highest levels of customer experience.
- For any after-sales support Contact +919266929991
- For anything else please feel free to reach out to us. Check our Contact Details
We offer a 7-Day conditional Return & exchange Policy for all products. For more details on the Policies, please refer to the Policy Document You Can click here to initiate for Return