JSPHILO-6-492-7xG9 - Matt Coffee & Cloud White Rectangular Chandelier
Vendor: Eliante by Jainsons Lights
Type: Chandelier
Color: Matt Coffee & Cloud White
Holder Type: G9
Dimensions: L:1130mm x W:250mm x H:250mm
Tags: Chandelier, Rectangular Chandeliers
Description: This Matt Coffee & Cloud White Rectangular Chandelier is built to elevate your space. Its elongated rectangular silhouette is built for long surfaces and linear spaces. Made for long dining tables, kitchen islands, conference rooms, and bar counters.
| Product Description | Details |
|---|---|
| Body colour | Matt Coffee+Cloud White |
| Height | 250mm |
| Holder type | G9 |
| Length | 1130mm |
| Meta description | Shop Matt Coffee & Cloud White Rectangular Chandelier — 7×G9, L 1130mm, W 250mm, H 250mm. Premium lighting from Jainsons Lights, Delhi. India-wide delivery. |
| Number of lamp | 7 |
| Product dimensions in mm | Length:1130mmWidth:250mmHeight:250mm |
| Product family | JSPHILO |
| Sku | 6-492-7xG9 |
| Type of item | Rectangular Chandeliers |
| Width | 250mm |
- At Jainsons Lights, we are committed to the highest levels of customer experience.
- For any after-sales support Contact +919266929991
- For anything else please feel free to reach out to us. Check our Contact Details
We offer a 7-Day conditional Return & exchange Policy for all products. For more details on the Policies, please refer to the Policy Document You Can click here to initiate for Return