JSPHILO-4-503-1xE27 - Multicolour Cane Hanging Light
Vendor: Eliante by Jainsons Lights
Type: Hanging Light
Color: Multicolour
Holder Type: E27
Dimensions: Dia:400mm x H:430mm
Tags: Modern Hangings, Hanging Light, Contemporary Lights, Cane Hanging, Cane Hanging Lights
Description: This Multicolour Cane Hanging Light is built to elevate your space. A woven cane, bamboo, or rattan shade creates open-weave shadows with natural texture. Right for modern-tropical, Scandinavian, and beach-style interiors.
| Product Description | Details |
|---|---|
| Body colour | Multicolour |
| Dia | 400mm |
| Height | 430mm |
| Holder type | E27 |
| Meta description | Shop Multicolour Cane Hanging Light — 1×E27, Dia 400mm, H 430mm. Premium lighting from Jainsons Lights, Delhi. India-wide delivery. |
| Number of lamp | 1 |
| Product dimensions in mm | Dia:400mmHeight:430mm |
| Product family | JSPHILO |
| Sku | 4-503-1xE27 |
| Type of item | Cane Hanging Lights |
- At Jainsons Lights, we are committed to the highest levels of customer experience.
- For any after-sales support Contact +919266929991
- For anything else please feel free to reach out to us. Check our Contact Details
We offer a 7-Day conditional Return & exchange Policy for all products. For more details on the Policies, please refer to the Policy Document You Can click here to initiate for Return