JSPHILO-4-504-1xE27 - Multicolour Modern Hanging Light
Vendor: Eliante by Jainsons Lights
Type: Hanging Light
Color: Multicolour
Holder Type: E27
Dimensions: Dia:400mm x H:360mm
Tags: Modern Hangings, Hanging Light, Contemporary Lights, Modern Hanging Lights
Description: This Multicolour Modern Hanging Light is built to elevate your space. A clean contemporary silhouette with minimal ornament makes this an everyday pendant of choice. Right over a dining table, kitchen island, or as accent lighting in modern spaces.
| Product Description | Details |
|---|---|
| Body colour | Multicolour |
| Dia | 400mm |
| Height | 360mm |
| Holder type | E27 |
| Meta description | Shop Multicolour Modern Hanging Light — 1×E27, Dia 400mm, H 360mm. Premium lighting from Jainsons Lights, Delhi. India-wide delivery. |
| Number of lamp | 1 |
| Product dimensions in mm | Dia:400mmHeight:360mm |
| Product family | JSPHILO |
| Sku | 4-504-1xE27 |
| Type of item | Modern Hanging Lights |
- At Jainsons Lights, we are committed to the highest levels of customer experience.
- For any after-sales support Contact +919266929991
- For anything else please feel free to reach out to us. Check our Contact Details
We offer a 7-Day conditional Return & exchange Policy for all products. For more details on the Policies, please refer to the Policy Document You Can click here to initiate for Return